DOKONALÝ SVĚT I.

6. března 2018 v 12:29 | h2u |  zamyšlení
Víkend byl krásný. Teploty už vyskočily lehce nad nulu, sluníčko krásně lechtalo prokřehlé tváře. Nedělní počasí přímo lákalo jít ven Já ale nebyla nějak schopná ničeho. Měla jsem chuť prospat celý den a vzbudit se až v pondělí. Nevím, asi mě naprosto vysílil minulý týden, kdy mráz ještě na poslední chvíli předváděl, co dokáže. Nějak mě všechno štvalo, neměla jsem na nic náladu, všechno mi najednou přišlo marné a nechtělo se mi nic. Prostě, asi nějaká pořádná depka či co 😊


K večeru jsem přemýšlela, co dál. Vzpomněla jsem si - "všímat si". Všímat si všeho, co se děje kolem mě a hlavně se zaměřit na to, co mě přitahuje, co bych měla udělat. Věděla jsem, že bych si měla pustit film - VZEPŘÍT SE OBRŮM. Ale všechno mě vytáčelo a tak jsem si raději už v sedm zalezla do postele. Rezignovala jsem na celý svět. Ale život se jen tak nevzdá a já jsem v deset byla z postele vytažena a v dobrém "donucena" na film se podívat. Ani jsem se nedivila, jak moc mi v ten den sedl. Opět jsem pochopila spoustu věcí. Šla jsem spát s pocitem vděčnosti za vše co mám.


Dnes ráno, opět dorazilo pár jobovek, do kterých se ač nechci a vím, že je to špatně, vždy nějak zamotám nebo se jimi nechám strhnout - ovlivnit.

Proč stále přichází tolik problémů a starostí?

Ne, proč mě okolí stále zahcuje tím, že bych měla něco za někoho řešit. Prý ze solidarity, morální zásady či prostě protože jsme lidi a musíme si pomáhat. Ano, ráda pomohu, ale když si někdo sice neúmyslně, ale sám pořád dokola život komplikuje a pak žádá o pomoc, nemám i já právo odmítnout? A co když vás o pomoc žádá příliš mnoho lidí a vy už snad neděláte nic jiného, než pomáháte ostatním?

Poslední dobou mi přijde, že by můj život byl naprosto dokonalý, kdyby mi ho někdo z mých blízkých a okolí neustále nekomplikoval. Opravdu stále jen všem pomáhám, ale za jakou cenu. Už mě to ubíjí!

Mám přeci také právo na spokojený a klidný život.

Ale bojím se být sobec! Není to prý správné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama